(JW) Junior Women

JW (500m) 500 meter

500m
Rank Country Code Boat Time
1 EST Kadri VILBASTE 01:32.9
finish
Kadri VILBASTE 01:32.9
48 spm - 500m
2 UKR Kateryna USTIUZHANINA 01:34.3
finish
Kateryna USTIUZHANINA 01:34.3
39 spm - 500m
3 HUN Siska BETTINA 01:35.8
finish
Siska BETTINA 01:35.8
46 spm - 500m
4 EGY Tassneem ARAFA 01:36.2
finish
Tassneem ARAFA 01:36.2
42 spm - 500m
5 EST Liisa-Marie LÄÄNE 01:36.3
finish
Liisa-Marie LÄÄNE 01:36.3
47 spm - 500m
6 FRA Agathe LECUIRE 01:37.2
finish
Agathe LECUIRE 01:37.2
46 spm - 500m
7 FRA Isaure DUPONTLAVALLARD 01:37.9
finish
Isaure DUPONTLAVALLARD 01:37.9
39 spm - 500m
8 FRA Louise COLLIARD 01:38.8
finish
Louise COLLIARD 01:38.8
43 spm - 500m
9 FRA Anna SCHLERNITZAUER 01:39.2
finish
Anna SCHLERNITZAUER 01:39.2
36 spm - 500m
10 USA Samantha CLABORN 01:39.4
finish
Samantha CLABORN 01:39.4
39 spm - 500m
11 FRA Jeanne SELLIER 01:39.5
finish
Jeanne SELLIER 01:39.5
39 spm - 500m
12 FRA Camille GEOFFROY 01:39.6
finish
Camille GEOFFROY 01:39.6
43 spm - 500m
12 FRA Lou DECOCK 01:39.6
finish
Lou DECOCK 01:39.6
48 spm - 500m
14 FRA Julie PORTIER 01:39.9
finish
Julie PORTIER 01:39.9
40 spm - 500m
15 FRA Maya GOESSENS 01:41.3
finish
Maya GOESSENS 01:41.3
44 spm - 500m
16 FRA Alix POTTIER 01:41.8
finish
Alix POTTIER 01:41.8
37 spm - 500m
17 FRA Isaure SERIN 01:42.7
finish
Isaure SERIN 01:42.7
39 spm - 500m
17 FRA Eva MARILLER 01:42.7
finish
Eva MARILLER 01:42.7
40 spm - 500m
19 FRA Mya BOSQUET 01:43.9
finish
Mya BOSQUET 01:43.9
39 spm - 500m
20 FRA Shanez AMOKRANE 01:44.4
finish
Shanez AMOKRANE 01:44.4
40 spm - 500m
21 FRA Salome DEGEORGES 01:45.0
finish
Salome DEGEORGES 01:45.0
39 spm - 500m
22 FRA Maelysse BONIN 01:45.9
finish
Maelysse BONIN 01:45.9
41 spm - 500m
23 FRA Alixe COSME 01:47.4
finish
Alixe COSME 01:47.4
39 spm - 500m
24 FRA Marion MONTVILLE 01:48.3
finish
Marion MONTVILLE 01:48.3
39 spm - 500m
25 FRA Julie LEVESY 01:48.4
finish
Julie LEVESY 01:48.4
41 spm - 500m
26 FRA Matina LUBUMA 01:48.5
finish
Matina LUBUMA 01:48.5
39 spm - 500m
27 FRA Thecle BOURHIS CALLEC 01:49.0
finish
Thecle BOURHIS CALLEC 01:49.0
33 spm - 500m
28 IND Swastika BASU 01:49.5
finish
Swastika BASU 01:49.5
32 spm - 500m
29 FRA Eloann CAZEAUX 01:50.0
finish
Eloann CAZEAUX 01:50.0
40 spm - 500m
30 FRA Emmie SAVONA 01:51.9
finish
Emmie SAVONA 01:51.9
35 spm - 500m
31 FRA Julie MIRATON 01:53.7
finish
Julie MIRATON 01:53.7
49 spm - 500m
32 IND Ishika DAS 01:56.2
finish
Ishika DAS 01:56.2
42 spm - 500m
33 FRA Emma GIRODON 01:57.6
finish
Emma GIRODON 01:57.6
45 spm - 500m
34 FRA Juline CHAMPIER 01:57.9
finish
Juline CHAMPIER 01:57.9
40 spm - 500m
35 FRA Youenn HENOU 01:58.5
finish
Youenn HENOU 01:58.5
44 spm - 500m
36 FRA Flavie CHRETIEN 01:59.3
finish
Flavie CHRETIEN 01:59.3
39 spm - 500m
37 FRA Julie LUBET 02:00.0
finish
Julie LUBET 02:00.0
34 spm - 500m
38 FRA Anna-Lou ARBAUT 02:02.4
finish
Anna-Lou ARBAUT 02:02.4
36 spm - 500m
39 FRA My Linh NGUYEN ANGELOT 02:05.5
finish
My Linh NGUYEN ANGELOT 02:05.5
38 spm - 500m
40 FRA Hanae MAILLEAU 02:06.9
finish
Hanae MAILLEAU 02:06.9
37 spm - 500m
41 EGY Malak Hisham BADDOUR 02:10.2
finish
Malak Hisham BADDOUR 02:10.2
35 spm - 500m
42 FRA Jinwoo KIM 02:11.0
finish
Jinwoo KIM 02:11.0
34 spm - 500m
43 FRA Ilona TORRE 02:15.9
finish
Ilona TORRE 02:15.9
31 spm - 500m
FRA Clara VALINDUCQ
did not start
IND Lovepreet KAUR
did not start
Watch the race video »