(W55) Master 55-59 Women

W55 (2000m) 2000 meter

2000m
Rank Country Code Boat Time
1 GBR Julia FABRIZI 07:32.0
500m 1000m 1500m finish
Julia FABRIZI 01:50.4
31 spm
03:40.9
31 spm
05:33.1
32 spm
07:32.1
33 spm - 2000m
2 FRA Anne Isabelle RALLIER DU BATY 07:50.3
500m 1000m 1500m finish
Anne Isabelle RALLIER DU BATY 01:54.3
31 spm
03:52.9
31 spm
05:49.6
32 spm
07:50.3
31 spm - 2000m
3 USA Linda MURI 07:55.3
500m 1000m 1500m finish
Linda MURI 01:57.5
31 spm
03:55.5
32 spm
05:53.6
33 spm
07:55.2
33 spm - 2000m
4 FRA Petra BRISSON 08:06.2
500m 1000m 1500m finish
Petra BRISSON 01:59.6
30 spm
04:00.6
30 spm
06:03.4
29 spm
08:06.1
31 spm - 2000m
5 FRA Chantale DANIEL 08:11.7
500m 1000m 1500m finish
Chantale DANIEL 01:59.4
27 spm
04:01.4
26 spm
06:06.1
26 spm
08:11.7
27 spm - 2000m
6 FRA Marie-Noëlle GUEVEL 08:26.2
500m 1000m 1500m finish
Marie-Noëlle GUEVEL 02:01.3
30 spm
04:08.2
31 spm
06:15.9
30 spm
08:26.2
29 spm - 2000m
7 FRA Marie Laure FOUSSARD 08:28.8
500m 1000m 1500m finish
Marie Laure FOUSSARD 02:05.8
26 spm
04:14.9
27 spm
06:23.4
27 spm
08:28.8
29 spm - 2000m
8 ESP María Esperanza MAS BONET 08:48.8
500m 1000m 1500m finish
María Esperanza MAS BONET 02:06.1
30 spm
04:20.0
30 spm
06:35.5
29 spm
08:48.8
29 spm - 2000m
9 FRA Marie Claire LE LAIN MARTIN 08:50.8
500m 1000m 1500m finish
Marie Claire LE LAIN MARTIN 02:08.9
30 spm
04:22.2
28 spm
06:35.7
29 spm
08:50.7
30 spm - 2000m
10 ITA Patrizia GRISAFI ANANIA 08:54.7
500m 1000m 1500m finish
Patrizia GRISAFI ANANIA 02:12.8
26 spm
04:29.3
26 spm
06:42.6
30 spm
08:54.6
33 spm - 2000m
11 GER Ludmila NIKOLAEVA 09:06.4
500m 1000m 1500m finish
Ludmila NIKOLAEVA 02:11.1
35 spm
04:28.4
35 spm
06:47.9
37 spm
09:06.4
41 spm - 2000m
12 FRA Martine PERRIN 09:08.2
500m 1000m 1500m finish
Martine PERRIN 02:10.6
33 spm
04:28.7
32 spm
06:49.7
31 spm
09:08.1
32 spm - 2000m
13 FRA Isabelle LECHEVALLIER 09:08.7
500m 1000m 1500m finish
Isabelle LECHEVALLIER 02:18.4
29 spm
04:36.5
30 spm
06:53.1
31 spm
09:08.6
31 spm - 2000m
14 FRA Elisabeth FALCONE 09:11.6
500m 1000m 1500m finish
Elisabeth FALCONE 02:17.8
29 spm
04:37.4
26 spm
06:56.7
23 spm
09:11.6
28 spm - 2000m
15 FRA Marie Claude DERNIS 09:13.4
500m 1000m 1500m finish
Marie Claude DERNIS 02:10.6
33 spm
04:30.9
30 spm
06:53.5
31 spm
09:13.5
37 spm - 2000m
16 FRA Véronique HUAT 09:24.9
500m 1000m 1500m finish
Véronique HUAT 02:22.0
27 spm
04:45.3
28 spm
07:06.7
28 spm
09:24.9
29 spm - 2000m
17 FRA Fannie VANSON 10:26.3
500m 1000m 1500m finish
Fannie VANSON 02:24.4
29 spm
05:06.5
28 spm
07:51.2
29 spm
10:26.3
30 spm - 2000m
Watch the race video »