(W30) Master 30-39 Women

W30 (2000m) 2000 meter

2000m
Rank Country Code Boat Time
1 GER Anna MUEHLE 06:51.6
500m 1000m 1500m finish
Anna MUEHLE 01:41.7
34 spm
03:25.0
31 spm
05:08.8
32 spm
06:51.6
39 spm - 2000m
2 GER Nina THOELKING 06:54.0
500m 1000m 1500m finish
Nina THOELKING 01:43.5
31 spm
03:27.4
31 spm
05:10.3
32 spm
06:54.0
34 spm - 2000m
3 FRA Marie LE NEPVOU 06:58.7
500m 1000m 1500m finish
Marie LE NEPVOU 01:44.4
33 spm
03:29.7
32 spm
05:14.6
33 spm
06:58.7
33 spm - 2000m
4 FRA Pauline BUGNARD 07:01.9
500m 1000m 1500m finish
Pauline BUGNARD 01:43.2
36 spm
03:28.5
35 spm
05:15.6
34 spm
07:01.9
35 spm - 2000m
5 DEN Elsa MAGNUSSEN 07:10.6
500m 1000m 1500m finish
Elsa MAGNUSSEN 01:46.4
33 spm
03:35.1
30 spm
05:23.7
30 spm
07:10.7
31 spm - 2000m
6 FRA Laetitia COLLOMB 07:13.3
500m 1000m 1500m finish
Laetitia COLLOMB 01:47.2
32 spm
03:35.8
31 spm
05:26.2
30 spm
07:13.3
32 spm - 2000m
7 FRA Aurelie BRISSET 07:21.6
500m 1000m 1500m finish
Aurelie BRISSET 01:48.4
31 spm
03:40.2
29 spm
05:31.9
30 spm
07:21.6
32 spm - 2000m
8 EGY Asmaa AL ZOHAIRY 07:22.1
500m 1000m 1500m finish
Asmaa AL ZOHAIRY 01:48.8
33 spm
03:41.0
29 spm
05:32.7
30 spm
07:22.1
35 spm - 2000m
9 GBR Adelle TUDOR 07:26.6
500m 1000m 1500m finish
Adelle TUDOR 01:50.4
30 spm
03:41.5
30 spm
05:33.7
29 spm
07:26.6
32 spm - 2000m
10 CZE Petra KLABENESOVA 07:28.1
500m 1000m 1500m finish
Petra KLABENESOVA 01:52.2
33 spm
03:44.2
31 spm
05:35.3
31 spm
07:28.1
32 spm - 2000m
11 BEL Virginie DAMIT 07:30.3
500m 1000m 1500m finish
Virginie DAMIT 01:55.2
31 spm
03:48.6
30 spm
05:41.6
29 spm
07:30.4
30 spm - 2000m
12 GBR Charlie PETERSON 07:31.8
500m 1000m 1500m finish
Charlie PETERSON 01:53.3
31 spm
03:46.6
30 spm
05:39.5
30 spm
07:31.8
33 spm - 2000m
13 FRA Vinciane YRONDELLE 07:33.5
500m 1000m 1500m finish
Vinciane YRONDELLE 01:48.4
34 spm
03:41.4
33 spm
05:36.8
34 spm
07:33.5
40 spm - 2000m
14 FRA Sabrina BRODNIK 07:35.3
500m 1000m 1500m finish
Sabrina BRODNIK 01:51.3
32 spm
03:45.9
31 spm
05:41.4
31 spm
07:35.2
34 spm - 2000m
15 FRA Elise THOMAS 07:35.4
500m 1000m 1500m finish
Elise THOMAS 01:52.3
32 spm
03:45.7
30 spm
05:39.2
30 spm
07:35.4
31 spm - 2000m
16 FRA Justine DE BATS 07:47.0
500m 1000m 1500m finish
Justine DE BATS 01:53.0
33 spm
03:50.8
31 spm
05:50.6
31 spm
07:47.0
31 spm - 2000m
17 FRA Delphine WEPIERRE 07:47.5
500m 1000m 1500m finish
Delphine WEPIERRE 01:49.7
30 spm
03:44.0
28 spm
05:45.2
29 spm
07:47.4
28 spm - 2000m
18 FRA Mathilde DUHAMEL 07:50.1
500m 1000m 1500m finish
Mathilde DUHAMEL 01:56.1
31 spm
03:54.2
30 spm
05:52.8
30 spm
07:50.2
33 spm - 2000m
19 IRL Stephanie CORCORAN 08:00.2
500m 1000m 1500m finish
Stephanie CORCORAN 02:00.1
29 spm
03:59.7
30 spm
06:00.2
28 spm
08:00.2
29 spm - 2000m
20 FRA Aude LEONARD 08:04.0
500m 1000m 1500m finish
Aude LEONARD 01:55.1
31 spm
03:57.3
28 spm
06:01.3
27 spm
08:04.0
29 spm - 2000m
21 FRA Audrey SONNTAG 08:04.2
500m 1000m 1500m finish
Audrey SONNTAG 02:00.5
26 spm
04:02.9
23 spm
06:05.7
22 spm
08:04.2
24 spm - 2000m
22 FRA Julie TASTET 08:05.8
500m 1000m 1500m finish
Julie TASTET 01:55.8
30 spm
03:59.1
29 spm
06:02.7
28 spm
08:05.8
30 spm - 2000m
23 ITA Alessandra BRUNO 08:15.7
500m 1000m 1500m finish
Alessandra BRUNO 02:00.4
34 spm
04:05.2
31 spm
06:10.7
32 spm
08:15.8
31 spm - 2000m
24 FRA Stéphanie DEZORTHES 08:20.2
500m 1000m 1500m finish
Stéphanie DEZORTHES 02:04.7
29 spm
04:10.2
28 spm
06:17.8
28 spm
08:20.2
32 spm - 2000m
25 FRA Marie HEINRICH 08:23.4
500m 1000m 1500m finish
Marie HEINRICH 02:02.0
30 spm
04:08.5
29 spm
06:17.1
27 spm
08:23.4
28 spm - 2000m
26 GBR Elaine HUSKINSON 08:28.5
500m 1000m 1500m finish
Elaine HUSKINSON 02:01.2
29 spm
04:08.6
26 spm
06:21.4
25 spm
08:28.5
27 spm - 2000m
27 FRA Lucie GIANOLA 08:34.3
500m 1000m 1500m finish
Lucie GIANOLA 02:05.1
29 spm
04:13.3
29 spm
06:24.5
30 spm
08:34.3
33 spm - 2000m
28 ITA Chiara BROGNI 08:34.6
500m 1000m 1500m finish
Chiara BROGNI 02:08.4
29 spm
04:18.5
27 spm
06:28.5
28 spm
08:34.5
31 spm - 2000m
29 FRA Johanne BARNIER 08:35.7
500m 1000m 1500m finish
Johanne BARNIER 02:13.4
27 spm
04:23.3
27 spm
06:30.9
28 spm
08:35.7
28 spm - 2000m
30 FRA Emilie CREPET 08:38.7
500m 1000m 1500m finish
Emilie CREPET 02:09.5
30 spm
04:21.0
28 spm
06:31.2
29 spm
08:38.7
32 spm - 2000m
EST Karmen ALNEK
did not start
FRA Penelope MERCIER
did not start
FRA Caroline DELAS
did not start
ESP Cristina GANDIA GARCIA
did not start
Watch the race video of Sat, 11:15 - Race 30 - LW30, LM40, M40, W30 2000 meter »
Watch the race video of Sat, 11:30 - Race 31 - LM30, W30 2000 meter »