(WR4 Avirose) Women Relay Avirose

WR4 Avirose (4x500m) 2000 meter relay

2000m relay
Rank Country Code Boat Time
1 FRA Boulogne 92 1 07:48.0
500m 1000m 1500m finish
Estelle CATTIN-MASSON 02:09.4
37 spm
03:48.3
44 spm
06:14.0
29 spm
07:48.0
44 spm - 2000m
Julie VOIRIN
Maria Jesus CORCOBADO LOPEZ
Brigitte AUBRY
2 FRA Boulogne 92 2 08:18.4
500m 1000m 1500m finish
Aurelie MORIZOT 01:53.0
35 spm
04:16.5
39 spm
06:35.0
29 spm
08:18.3
38 spm - 2000m
Emma CHASTENET
Virginie MARCY
Anne-Cerise MAHUZIER
3 FRA Pinkgirls Power 08:28.0
500m 1000m 1500m finish
Sabine PATISSIER 01:59.2
32 spm
04:19.7
29 spm
06:26.8
30 spm
08:28.1
33 spm - 2000m
Agnès ROSTAING
Aline AURIAT
Karine RENUCCI
4 FRA Lyon CA 1 08:40.9
500m 1000m 1500m finish
Catherine MILLET 02:11.9
37 spm
04:23.7
36 spm
06:32.2
30 spm
08:40.9
32 spm - 2000m
Pauline LINARD
Veronique JEANNIN
Francoise DEVILLARD
5 FRA Boulogne 92 3 08:42.1
500m 1000m 1500m finish
France ORAIN 02:03.0
37 spm
04:30.9
32 spm
06:14.5
35 spm
08:42.2
37 spm - 2000m
Marie Pierre MARSALLON GAMBY
Anne-Sophie HEURTIER
Flore VILLARET
6 FRA Les roses de la Marne 08:48.0
500m 1000m 1500m finish
Marie Caroline HERSCOVICI 02:01.8
35 spm
04:27.9
28 spm
06:35.3
29 spm
08:48.0
32 spm - 2000m
Elisabeth DERANCOURT
Aurelie AIM-TUIL
Stephanie HOCDE
7 FRA Les Phenix 08:48.2
500m 1000m 1500m finish
Virginie CLUZEL LEGRAND 02:25.0
27 spm
04:44.5
28 spm
06:58.3
30 spm
08:48.2
39 spm - 2000m
Sandrine PACHOT
Francoise DESPRES
Nathalie FRANÇOISE
8 FRA La Seyne sur Mer Av 08:57.2
500m 1000m 1500m finish
Juliette ROLANDONE 02:12.9
47 spm
04:41.1
26 spm
06:44.9
34 spm
08:57.2
32 spm - 2000m
Isabelle COULOMB
Corinne SANGUINETTI
Laurence EPAILLY
9 FRA Fontaine AS Aviron/SUD Gresivaudan CA 09:11.9
500m 1000m 1500m finish
Lydie GRANGE 02:29.9
28 spm
04:56.1
30 spm
07:05.2
33 spm
09:11.9
34 spm - 2000m
Helene VIAL
Lilia LANGAR
Anne CLUZEAUHERBERICH
10 FRA Lyon CA 2 09:22.3
500m 1000m 1500m finish
Clarisse TOUPET 02:16.9
35 spm
04:41.8
34 spm
07:12.1
34 spm
09:22.3
28 spm - 2000m
Christelle MAILLARD
Isabelle TZOUGANAKIS
Karine ORTINO
11 FRA Montargis AC 1 09:41.8
500m 1000m 1500m finish
Sabrina BONVOUST 02:37.0
26 spm
04:50.1
38 spm
07:06.1
34 spm
09:41.8
29 spm - 2000m
Nelly COUSIN
Claudine BARRAULT
Christine SIMON
12 FRA Les diamants Roses 09:42.4
500m 1000m 1500m finish
Céline RORIVE 02:24.9
32 spm
04:50.3
28 spm
07:15.6
28 spm
09:42.5
26 spm - 2000m
Marie-Christine LEVRARD
Monique REVOIS
Agnès GILLES
13 FRA RoseUp 3 09:46.7
500m 1000m 1500m finish
Hakima HAJOUAI 02:32.5
29 spm
05:00.0
24 spm
07:24.8
29 spm
09:46.8
27 spm - 2000m
Amélie COSNEAU
Céline BENOIS
Claire LE GO
14 FRA Agirose2 09:53.9
500m 1000m 1500m finish
Helene MARTINEAU 02:19.3
32 spm
04:44.0
37 spm
07:22.1
38 spm
09:54.0
31 spm - 2000m
Cathy GAUTIER-RENAUD
Bénédicte MEUNIER
Marie-Paule SOULARD
15 FRA Lyon CA 4 09:54.7
500m 1000m 1500m finish
Annie GUEVEL THONET 02:24.4
31 spm
04:53.2
30 spm
07:32.3
30 spm
09:54.8
31 spm - 2000m
Annie VINET
Marie George JOANNY
Marie-Agnès THINARD
16 FRA Lyon CA 3 09:58.1
500m 1000m 1500m finish
Monique GERBAY 02:14.7
43 spm
04:51.5
33 spm
07:31.1
32 spm
09:58.1
31 spm - 2000m
Marie-Françoise PEYTAVIN
Cecile GUICHARD-FAVRIN
Sylvie CHAPPAZ
17 FRA Agirose1 09:58.4
500m 1000m 1500m finish
Nelly NAUD 02:40.7
37 spm
05:03.3
37 spm
07:35.0
28 spm
09:58.5
40 spm - 2000m
Brigitte FONTENEAU
Aline BOSSIS
Floriane CHARNET
18 FRA RoseUp 1 10:08.3
500m 1000m 1500m finish
Martine NEEL 02:19.6
33 spm
04:58.8
27 spm
07:39.1
31 spm
10:08.4
30 spm - 2000m
Joëlle HENRY
Jacky MBENA
Géraldine GONDINET
19 FRA RoseUp 2 10:09.5
500m 1000m 1500m finish
Emilie GROYER 02:57.0
29 spm
05:23.3
32 spm
07:45.0
31 spm
10:09.5
32 spm - 2000m
Kristina HRUSKA
Isabelle CEAUSU
Laurence CARISEY
20 FRA SUD Gresivaudan CA 10:14.4
500m 1000m 1500m finish
Beatrice FAURE 02:36.5
28 spm
05:10.5
20 spm
07:41.0
29 spm
10:14.4
22 spm - 2000m
Danièle MARREAUD
Martine DURRIS
Laurence FALQUE
21 FRA Montargis AC 2 10:20.6
500m 1000m 1500m finish
Sophie BERECZ 02:23.3
28 spm
05:08.7
25 spm
07:51.1
27 spm
10:20.6
33 spm - 2000m
Valerie GUEGUEN
Francoise THILLOU
Marie Chantal BRISSON
22 FRA Les Mollets Roses 10:33.7
500m 1000m 1500m finish
Isabelle CASSARD 02:36.3
29 spm
05:18.5
30 spm
08:01.9
35 spm
10:33.7
30 spm - 2000m
Florence LE DRESSAY
Firoud KARIMA
Pilar VICENT
23 FRA Pv3S 10:35.1
500m 1000m 1500m finish
Sylvie HEMON 02:31.1
49 spm
05:23.0
28 spm
08:01.7
34 spm
10:35.2
28 spm - 2000m
Sophie CADIC
Odile BOUCHER
Anne GILLET
24 FRA Pprose 11:05.8
500m 1000m 1500m finish
Jocelyne ROLLAND 02:52.2
31 spm
05:56.3
37 spm
08:39.9
26 spm
11:05.8
30 spm - 2000m
Diamantine AIDAN
Nouara EL KHOURY
Agnes NASSERY