(LW30) Master 30-39 Lightweight Women

LW30 (2000m) 2000 meter

2000m
Rank Country Code Boat Time
1 DEN Sarita Kristina HANSEN 07:26.5
500m 1000m 1500m finish
Sarita Kristina HANSEN 01:49.9
35 spm
03:42.1
33 spm
05:34.6
32 spm
07:26.5
35 spm - 2000m
2 FRA Veronique COUVREUR 07:31.8
500m 1000m 1500m finish
Veronique COUVREUR 01:52.4
33 spm
03:46.9
31 spm
05:40.1
32 spm
07:31.8
35 spm - 2000m
3 FRA Sophie DUBOCAGE 07:32.2
500m 1000m 1500m finish
Sophie DUBOCAGE 01:52.4
30 spm
03:46.5
29 spm
05:41.2
30 spm
07:32.2
33 spm - 2000m
4 POL Malwina TRITT 07:35.0
500m 1000m 1500m finish
Malwina TRITT 01:52.6
31 spm
03:46.6
29 spm
05:40.9
30 spm
07:35.0
33 spm - 2000m
5 GRE Eftychia RASENT 07:37.3
500m 1000m 1500m finish
Eftychia RASENT 01:53.2
33 spm
03:48.2
30 spm
05:43.5
29 spm
07:37.4
32 spm - 2000m
6 GBR Victoria BLACKBURN 07:38.5
500m 1000m 1500m finish
Victoria BLACKBURN 01:55.2
27 spm
03:50.6
25 spm
05:45.7
26 spm
07:38.6
29 spm - 2000m
7 FRA Severine CHUNIAUD 07:47.6
500m 1000m 1500m finish
Severine CHUNIAUD 01:57.0
32 spm
03:53.7
32 spm
05:51.2
32 spm
07:47.6
38 spm - 2000m
8 ITA Laura GHIOLDI 07:47.7
500m 1000m 1500m finish
Laura GHIOLDI 01:56.5
35 spm
03:53.1
33 spm
05:50.9
32 spm
07:47.7
34 spm - 2000m
9 FRA Mathilde SMAGGHE 07:50.9
500m 1000m 1500m finish
Mathilde SMAGGHE 01:56.9
33 spm
03:54.3
31 spm
05:54.1
31 spm
07:50.9
31 spm - 2000m
10 GER Steffi MICHAELIS 07:51.1
500m 1000m 1500m finish
Steffi MICHAELIS 01:57.2
31 spm
03:55.6
29 spm
05:53.6
29 spm
07:51.0
30 spm - 2000m
11 FRA Sylvaine PHILIPPON 08:01.7
500m 1000m 1500m finish
Sylvaine PHILIPPON 02:00.4
31 spm
04:01.6
32 spm
06:04.0
32 spm
08:01.6
35 spm - 2000m
12 ESP Maria Laura BLANCO SANCHEZ 08:03.4
500m 1000m 1500m finish
Maria Laura BLANCO SANCHEZ 01:57.3
30 spm
03:58.6
28 spm
06:02.0
28 spm
08:03.4
31 spm - 2000m
13 ITA Mileno LUCIA 08:09.7
500m 1000m 1500m finish
Mileno LUCIA 02:01.3
33 spm
04:04.3
31 spm
06:07.8
30 spm
08:09.6
34 spm - 2000m
14 GBR Roxane LONG 08:14.6
500m 1000m 1500m finish
Roxane LONG 02:02.2
35 spm
04:06.1
34 spm
06:11.1
34 spm
08:14.6
34 spm - 2000m
15 ITA Laura BOMBARDA 08:21.7
500m 1000m 1500m finish
Laura BOMBARDA 02:03.6
32 spm
04:08.5
29 spm
06:15.5
30 spm
08:21.7
31 spm - 2000m
16 FRA Helene LAGUERRE 08:27.7
500m 1000m 1500m finish
Helene LAGUERRE 02:02.1
31 spm
04:09.2
31 spm
06:18.6
30 spm
08:27.7
31 spm - 2000m
17 FRA Frederique CELANT 08:33.6
500m 1000m 1500m finish
Frederique CELANT 02:06.2
30 spm
04:14.3
31 spm
06:24.7
30 spm
08:33.6
30 spm - 2000m
18 FRA Cecile GERARDIN 08:37.2
500m 1000m 1500m finish
Cecile GERARDIN 02:04.4
31 spm
04:14.8
28 spm
06:26.6
28 spm
08:37.3
30 spm - 2000m
19 MLT Claire SAMMUT 08:43.1
500m 1000m 1500m finish
Claire SAMMUT 02:06.0
36 spm
04:18.5
34 spm
06:29.9
35 spm
08:43.2
36 spm - 2000m
20 MLT Michelle Vella WOOD 08:46.2
500m 1000m 1500m finish
Michelle Vella WOOD 02:09.1
34 spm
04:20.1
33 spm
06:33.1
32 spm
08:46.2
32 spm - 2000m
21 FRA Jeanne ANDRE 09:06.3
500m 1000m 1500m finish
Jeanne ANDRE 02:12.6
30 spm
04:29.7
28 spm
06:48.2
28 spm
09:06.3
28 spm - 2000m
GER Sandra STOESSEL
did not start
ESP Nazaret NAVARRO GALVAN
did not start
Watch the race video »