(Lycée Garçons) Lycée Garçons

Lycée Garçons 2000 meter relay

2000m relay
Rank Country Code Boat Time
1 FRA Lycée J-a Margueritte - Verdun 06:16.5
500m 1000m 1500m finish
Cédric HAAS 01:32.9
41 spm
03:06.2
40 spm
04:49.3
33 spm
06:16.5
42 spm - 2000m
Tristan DELANDRE
Honoré CLAISSE
Antoine CHAPELET
2 FRA Armand - Villefranche sur Saone 06:24.7
500m 1000m 1500m finish
Thibault VIAL 01:34.1
40 spm
03:18.9
31 spm
04:57.3
35 spm
06:24.6
38 spm - 2000m
Tom MOULAIRE
Virgile LEBRUN
Morgann GUELPA
3 FRA Sainte Catherine - Villeneuve 06:27.6
500m 1000m 1500m finish
Axel PAILLAS 01:37.8
41 spm
03:24.0
33 spm
05:00.6
44 spm
06:27.7
37 spm - 2000m
Dorian PAGA
Simon GRESSE
Thibaut FONTAINE
4 FRA Emiland Gauthey - Chalon sur Saone 06:35.5
500m 1000m 1500m finish
Nathan MORANDET 01:40.0
43 spm
03:22.7
38 spm
05:00.7
44 spm
06:35.4
41 spm - 2000m
Alexis LAFAY
Ethan CHOURAQUI
Elio BERT
5 FRA Val de Seille - Chateau-Salins 06:38.0
500m 1000m 1500m finish
Clément SIMONIN 01:39.7
34 spm
03:21.6
34 spm
05:01.1
36 spm
06:38.0
37 spm - 2000m
Julian MATHIEU
Quentin DIDOT
Corentin BARBELIN
6 FRA Nouveau Lycée de Boulogne-Billancourt - Boulogne-Billancourt 06:42.0
500m 1000m 1500m finish
Matthieu YAGHI 01:49.4
36 spm
03:29.0
37 spm
05:09.8
34 spm
06:42.0
40 spm - 2000m
Antoine VOISIN
Antoine DARMAYAN
Alexis COSENZA
6 FRA Du Noordover - Grande-Synthe 06:42.0
500m 1000m 1500m finish
Martin SEETEN 01:41.6
36 spm
03:23.2
36 spm
05:07.1
32 spm
06:42.1
39 spm - 2000m
Gauthier LOT
Tristan DEBOUTIÈRE
Matyas CARDINAEL
8 FRA Antoine Watteau - Valenciennes 06:43.9
500m 1000m 1500m finish
Pierre MOLINS 01:41.2
32 spm
03:29.4
31 spm
05:03.0
43 spm
06:44.0
35 spm - 2000m
Maxime LEMAITRE
Rémi HAROUX
Victor DEVIANNE
9 FRA Jacques Marquette - Pont-a-Mousson 06:45.2
500m 1000m 1500m finish
Lucas WARIN 01:44.6
34 spm
03:29.4
39 spm
05:14.0
40 spm
06:45.1
41 spm - 2000m
Léo GROSSE
Nicolas CAMPELLO
Mickael BIEWER
10 FRA Leon Blum - Le Creusot 06:45.7
500m 1000m 1500m finish
Marco VIEIRA-RIBEIRO 01:41.7
41 spm
03:31.3
32 spm
05:06.7
38 spm
06:45.6
34 spm - 2000m
Thomas VAZZANO
Nathan LAMALLE
Damien AUBLANC
11 FRA Joliot Curie - Oignies 06:52.3
500m 1000m 1500m finish
Damien PLACHEZ 01:54.2
36 spm
03:30.7
38 spm
05:20.9
32 spm
06:52.4
37 spm - 2000m
Thivenn GRIMONPREZ
Allassane KEITA
Corentin COLIN
12 FRA St Charles - Athis Mons 06:53.7
500m 1000m 1500m finish
Flavian TRACOL 01:41.4
36 spm
03:29.4
37 spm
05:18.0
33 spm
06:53.8
39 spm - 2000m
Gabriel SAUVAN
Elouen CHENEDE
Annaeg CHENEDE
13 FRA Rempart - Marseille 06:55.1
500m 1000m 1500m finish
Nazim SOUFI 01:40.6
40 spm
03:36.7
38 spm
05:20.0
35 spm
06:55.0
40 spm - 2000m
Rémy RABAL
Jeremy NICOLET
Corto GUILLEMOTO
14 FRA Agricole - Le Subdray 07:05.0
500m 1000m 1500m finish
Quentin SOUMARD 01:44.0
39 spm
03:38.1
39 spm
05:19.2
34 spm
07:05.0
40 spm - 2000m
Bastien MARCHANDISE
Joan JEANDOT
Anthony JACQUET
15 FRA Pierre de la Ramee - Saint-Quentin 07:10.5
500m 1000m 1500m finish
Augustin TERRADE 01:43.7
32 spm
03:45.5
29 spm
05:38.7
36 spm
07:10.4
42 spm - 2000m
Edgar MONATTE
Maxime BONTEMPS
Aymeric BAUDOIN
16 FRA Hyacinte Friant - Poligny 07:11.4
500m 1000m 1500m finish
Robin RIGAUD 02:00.3
27 spm
03:42.9
32 spm
05:34.2
26 spm
07:11.4
39 spm - 2000m
Nicolas REMIET
Vincent CURTI
Antoine BOUSSON
17 FRA Alain Savary - Arras 07:13.5
500m 1000m 1500m finish
Romain SPECQ 01:45.7
40 spm
03:36.8
40 spm
05:29.5
36 spm
07:13.5
34 spm - 2000m
Arthur MARCHE
Christopher DELEPINE
Tony CABELDUC
18 FRA Ernest Renan - St Brieuc 07:18.2
500m 1000m 1500m finish
Thimothée MAIGNEN 02:00.8
37 spm
03:51.4
37 spm
05:41.8
36 spm
07:18.2
36 spm - 2000m
Jules JENNY
Kelio FLEURANT
Aristide CORNET
19 FRA Saint Laurent la Paix - Lagny sur Marne 07:20.3
500m 1000m 1500m finish
Louis SAP 01:45.6
38 spm
03:36.8
30 spm
05:31.5
33 spm
07:20.2
34 spm - 2000m
Killian LAWSON
Florian DIJOLS
Henri ALEXANDRE
20 FRA La Providence - Dieppe 07:26.4
500m 1000m 1500m finish
Hugo VITRY 01:47.4
33 spm
03:51.7
30 spm
05:36.2
36 spm
07:26.4
38 spm - 2000m
Henri LECLERC
Virgile HELFER
Louis CHARIOT
21 FRA Sainte Cecile - Albi 07:39.4
500m 1000m 1500m finish
Bastien MOULIS 01:58.5
34 spm
03:45.5
32 spm
05:43.4
37 spm
07:39.5
42 spm - 2000m
Matheo FRAYSSE
Thomas CERTAIN
Loic BRISORGUEIL
22 FRA Victor Lepine - Caen 2 07:42.1
500m 1000m 1500m finish
Dorian GONDOIN 02:02.1
38 spm
04:06.5
35 spm
05:51.3
40 spm
07:42.1
37 spm - 2000m
Hugo COSTENTIN
Steven THOMAS
Wesley SCHILTZ
23 FRA Victor Lepine - Caen 1 07:51.1
500m 1000m 1500m finish
Y'lyes LARADJI 02:14.2
38 spm
03:56.8
27 spm
05:52.0
38 spm
07:51.1
38 spm - 2000m
Paul FAUVEL
Muhammed ali BULUR
Isaac ARTHUR
24 FRA Jean Baptiste SAY - Paris 07:59.9
500m 1000m 1500m finish
Basile TEISSIER 02:08.3
36 spm
04:07.2
36 spm
06:00.2
41 spm
07:59.8
33 spm - 2000m
Amaury RENOUF
Paul MARTIN
Louis ABRY
FRA Rethel - Rethel
did not start